Rubriek: Veilingen

veilingen

De onbekende kunstverzameling van David Bowie

David Bowie was een popicoon, een groot artiest en helaas een te vroeg overleden muzikant. Eerder dit jaar sloot het Groninger Museum een uiterst succesvolle tentoonstelling af, waarbij Bowie de hoofdpersoon was. Ten tijde van de expositie overleed de muzikant, wat een nog grotere boost aan het aantal bezoekers gaf. Maar wat veel mensen niet

Lees verder...

Verkoop werk Daan van Golden levert recordprijs op

Het jonge in Amsterdam gevestigde veilinghuis Art Europe Auctions heeft tijdens de laatste veiling een wereldprijsrecord gevestigd voor de Nederlandse kunstenaar Daan van Golden (1936). De veiling startte om half drie ’s-middags en het werk van Van Golden bracht maar liefst 274.110 euro op.

Lees verder...

Art Europe houdt nieuwe veilingen

Volgend op de succesvolle lancering van Art Europe’s eerste veiling in december 2015 houdt Art Europe haar tweede en derde veiling tijdens een internationaal veilingweekend in mei: Decorative Arts & Jewellery, Oude Meesters en Tekeningen en 19e-eeuwse Schilderijen.

Lees verder...

Benefietkunstveiling voor Dooyewaard Stichting Blaricum

Op zaterdag 21 mei 2016 organiseert Studio 2000 een benefietveiling voor de Dooyewaard Stichting met kunstwerken van onder anderen Jan Altink, Karel Appel, Philipp Bauknecht, Bram Bogart, Eugène Brands, George Hendrik Breitner, Constant, Leo Gestel, Isaac Israels, Béla Kádár, Herman Kruyder, Otto van Rees, David Schulman, Jan Toorop, Hendrik Werkman, Jan Wiegers en Willem Witsen.

Lees verder...

Sotheby’s veilt zeldzaam werk Albert Edelfelt

Veilinghuis Sotheby’s in Londen zal volgende maand een bijzonder en zeldzaam werk van de Finse kunstenaar Albert Edelfelt onder de hamer brengen. Het gaat om één van zijn meest belangrijke werken, maar tevens om een werk dat lang niet door het publieke oog te zien is geweest. Het werk La Laitière is sinds 1892 niet

Lees verder...

Sotheby’s veilt iconisch werk Metsu

Veilinghuis Sotheby’s heeft een huzarenstukje onder de veilinghamer binnenkort. Het werk van Gabriël Metsu,  de Nederlandse kunstschilder uit de Gouden Eeuw, schilderde ooit het plaatje van een officier die een jonge vrouw het hof probeert te maken. Dit werk was jaren in handen van de familie Rothschild, maar werd gedurende de Tweede Wereldoorlog door de nazi’s

Lees verder...

Kijkdag van de Joseph M. Morpurgo Collectie bij Sotheby’s

Veilinghuis Sotheby’s zal op 10 en 11 mei in Londen 170 objecten uit de vermaarde Joseph M. Morpurgo Collectie veilen. Een kleine maar prachtige selectie van hoogtepunten uit deze collectie zal op woensdag 13 april te bezichtigen zijn van 10:00 tot 16:00 op het kantoor van Sotheby’s in Amsterdam.

Lees verder...

Nieuwe kunstveilingmethode ‘Vickrey’ resulteert in stabielere prijzen

‘Het Vickrey veilingmechanisme leidt tot stabielere prijzen,’ verklaart Kas Buunk (22), die zijn scriptie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam schreef over de veiling die het best combineert met een kunsthandel. De stabilisatie van de prijzen is een direct gevolg van het discrete karakter van de Vickrey veiling, die geheel nieuw is in de kunstwereld. Simonis

Lees verder...

Veilinghuizen bundelen krachten

Het Venduehuis der Notarissen in Den Haag heeft begin dit jaar de aandelen verworven van Van Stockum’s Veilingen B.V., eveneens gevestigd te Den Haag. Beide veilinghuizen, die op een steenworp afstand van elkaar liggen, hebben een lange historie.

Lees verder...

Nederlandse stukken onder Londense veilinghamer bij Sotheby’s

Op dinsdag 19 januari komen er in Londen tijdens de veiling “Of Royal and Noble Descent” verschillende objecten onder de hamer die uit Nederland afkomstig zijn. Uit de collectie van wijlen de heer en mevrouw Smidt van Gelder, Née Barones van Zuylen van Nijevelt wordt onder meer een prachtige verzameling zilveren en porseleinen objecten geveild.

Lees verder...

Unfair @ Christie’s

Unfair Amsterdam is een vernieuwend cultureel initiatief voor en door een jonge generatie aanstormende en gevestigde talentvolle kunstenaars. Unfair maakt eigentijdse kunst toegankelijk en persoonlijk voor een brede doelgroep van kunstliefhebbers, -professionals en -kopers. Zij doet dit door talentontwikkeling te stimuleren, nieuwe talenten in de kunstmarkt te introduceren en de afstand tussen kopers en makers te verkleinen. In samenwerking met Christie’s

Lees verder...

Eerste veiling Art Europe Auctions enthousiast ontvangen

Het nieuwe veilinghuis Art Europe Auctions heeft zich met de eerste veiling op zondag 13 december in Amsterdam stevig op de kaart gezet. Na een grootse launch, enkele private viewings, de kijkdagen en volle aandacht van de media wist Art Europe naast de reguliere verzamelaars een groot publiek van nieuwe kopers uit binnen- en buitenland aan

Lees verder...

Sotheby’s veilt topstuk Karel Appel

Sotheby’s Amsterdam kondigt met veel plezier aan dat op woensdagavond 9 december, tijdens de prestigieuze avondveiling van hedendaagse kunst bij Sothebys in Parijs, het topstuk Têtes partout – Paysage humain van Karel Appel uit 1961 onder de hamer wordt gebracht met een richtprijs van €150,000-200,000.

Lees verder...