Rubriek: Veilingen

veilingen

Dibbets en Sierhuis op veiling onder € 3000

Het schilderij Compositie van Jan Sierhuis en de gesigneerde fotocollage St. Gallen raam op Rubensrood van Jan Dibbets zijn twee van de ruim honderddertig kunstwerken op de veiling Kunst tot € 3000. Verder is er onder andere mooi werk van Karel Appel en Sonia Delaunay. De veiling bij Amsterdam Auctioneers Glerum is maandag 9 maart

Lees verder...

Sotheby’s veilt Turkse kunst

. Veilinghuis Sotheby’s veilt woensdag 4 maart in Londen het werk van een groot aantal hedendaagse Turkse kunstenaars. Uithangbord voor deze veiling is dit bloedige doek dat hyperrealist Taner Ceylan in 2008 maakte: Spiritual, een omvangrijk olieverfschilderij van anderhalf bij twee meter van een bokser die zowel uitdeelt als incasseert. .

Lees verder...

Christie’s veilt beeldje Johan Cruijff

Christie’s veilt een beeldje dat Kees Verkade in 1978 maakte van Johan Cruijff. De waarde van de bronzen voetballer (bal op de rechtervoet) wordt geschat op twee- tot drieduizend euro. Op dezelfde veiling kan onder andere worden geboden op een kop van Lenin, gemaakt door Hildo Krop, en een portret van Adriaan Roland Holst, gemaakt

Lees verder...

ING veilt bijzondere kunst

De ING veilt opnieuw een deel van de 2.500 kunstwerken die volgens de kunstminnende bankiers niet meer in de bedrijfscollectie passen. Tussen kaf en koren bevindt zich ditmaal deze linosnede van Thomas van der Linden: Catacombe des inconnues, een intrigerende compositie met gezichten, kristallen en geweien, gemaakt in 1985. Bijzonder, niet? Je kunt tot zondagavond

Lees verder...

Mondriaan op veiling Yves Saint Laurent

Het wordt kaal aan de muren van het Franse appartement van Pierre Bergé. De weduwnaar van Yves Saint Laurent veilt eind februari de omvangrijke kunstcollectie die het stel in vijftig jaar heeft verzameld. Pierre Bergé en de in juni 2008 overleden modeontwerper Yves Saint Laurent omringden zich in hun woningen onder andere met vier schilderijen

Lees verder...

ING veilt ets Jan Montyn

De ING-bank veilt ook deze week weer kunstwerken uit de eigen collectie voor Unicef. Het laat zich gemakkelijk raden welk werk op Ebay deze week de meeste biedingen krijgt. Dat is deze eenvoudige ets van Jan Montyn.

Lees verder...

Sotheby’s veilt Winnie de Pooh

Veilinghuis Sotheby’s veilt deze week twintig originele tekeningen van Winnie de Poeh, die vanaf 1926 zijn getekend door E.H. Shepard bij de verhalen van A.A. Milne. Bovenstaande pentekening, die volgens Sotheby’s dertig- tot vijftigduizend pond moet opbrengen, introduceert de inmiddels beroemde beer: Winnie de Poeh woonde in zijn eentje in een bos onder de naam

Lees verder...

Veiling mini-prins en mini-prinses

Deze mini-portretten van de Russische kunstenaar Pietro de Rossi (1761-1831) worden dinsdag 9 december geveild door Christie’s in Londen. Links prinses Alexandrine Saltykova en rechts prins Sergey Sergeyevich Saltykova, geportretteerd in respectievelijk 1828 en 1829. Het veilinghuis schat de kunstwerkjes op minimaal elfduizend en maximaal achttienduizend euro per stuk.

Lees verder...

Sotheby’s veilt Karel Appel

Veilinghuis Sotheby’s veilt deze week enkele schilderijen van Karel Appel. Van de vier olieverfschilderijen is bijgaande Cat het meest bijzonder. Karel Appel schilderde, signeerde en dateerde het in 1953. Appel’s schilderijen komen uit diverse collecties en zijn door de huidige eigenaren aangeschaft in galeries in Eindhoven, Knokke en Palm Beach en op een eerdere veiling

Lees verder...

Hockey populair op kunstveiling

Het schilderij Sticks is het populairste kunstwerk dat de ING-bank veilt voor het goede doel. Het schilderij (een olieverf op papier) van Angelique van den Born krijgt de hoogste biedingen op de Ebay-veiling. Angelique van den Born (1959) doceerde gedurende zeventien jaar tekenen en handvaardigheid op een Amsterdamse lbo-school voordat ze fulltime kunstenaar werd. Sport

Lees verder...

Finnen en Nederlanders op fotoveiling

Veilinghuis Christie’s veilt 97 foto’s in zijn filiaal in Londen. Zondag schreef ik al over de prachtige foto van Irving Penn. Verder is er mooi werk van Nederlandse fotografen, onder wie Anton Corbijn, Erwin Olaf, Gerco de Ruijter en Viviane Sassen. En ook Finland is sterk vertegenwoordigd. Zou ik meebieden, dan koos ik waarschijnlijk voor

Lees verder...

ING veilt 2500 kunstwerken voor Unicef

De ING-bank veilt een deel van haar enorme kunstcollectie via internet. De bank verkoopt met name veel etsen en zeefdrukken uit de periode 1974-2000. De kunstwerken passen om uiteenlopende redenen niet meer in de bedrijfscollectie. De bank veilt momenteel de eerste stukken via de ICN Museumveiling op eBay. De wekelijkse veiling van telkens zo’n vijftig

Lees verder...

Marokko, zondagochtend

Marrakesh, Marokko, 1951. Lisa Fonssagrive zit in een klassiek Arabisch gewaad bij een tafeltje met twee glaasjes muntthee.

Lees verder...

Christie’s veilt voorstudie atelier Rubens

Christie’s en Sotheby’s beconcurreren elkaar met Amsterdamse veilingen van kunst uit de 17de en 18de eeuw. Christie’s veilt onder andere een bijzondere voorstudie uit het atelier van Rubens en Sotheby’s veilt onder meer een mooi stilleven van de Haarlemse meester Heda. Het bijzonderste schilderij op de veiling van Christie’s is Drie studies van een jonge

Lees verder...

Erven Malevitsj innen zestig miljoen

De Suprematistische compositie van Kasimir Malevitsj is zoals verwacht geveild voor zestig miljoen dollar. Nimmer werd op een veiling zoveel betaald voor een schilderij van de Russische kunstenaar. Het was het topstuk op een tamme veilingavond van Sotheby's in New York. Vijfentwintig van de zeventig kunstwerken bleven onverkocht. Sotheby's inde bijna 224 miljoen dollar, terwijl

Lees verder...