Rubriek: Veilingen

veilingen

Atelier Metten Koornstra geveild

Veilinghuis De Eland veilt dinsdag 9 juni veel schilderijen en andere stukken uit het atelier van beeldend kunstenaar Metten Koornstra. Twee vrouwenportretten en een landschap in de hem kenmerkende stijl: het is een kleine greep uit de vele stukken uit zijn nalatenschap. De meeste werken zijn ongesigneerd en op board geschilderd. Het veilinghuis schat de

Lees verder...

Te koop: abstract stilleven Carel Willink

Carel Willink schilderde in 1925 een abstract stilleven op een herkenbare tafel in een kamer met blauwe muren en een bruingrijs plafond. Het mag duidelijk zijn dat de maker van deze mix van potlood, inkt en waterverf nog op zoek was naar zijn eigen stijl. Carel Willink experimenteerde vanaf 1920 met allerlei kunststromingen voordat hij

Lees verder...

Kunst Pim Fortuyn onder de hamer

Het opvallendste stuk op de komende veiling van de kunstcollectie van Pim Fortuyn is de collage Toujours d’Amants – Jamais d’Amis (object 779). Op een achtergrond van visitekaartjes en bonnetjes is in rood een leus geschilderd: Toujours d’Amants – Jamais d’Amis. Oftewel: Altijd geliefden, nooit vrienden. De maker van deze collage is Pim Fortuyn zelf,

Lees verder...

Friesland verkoopt surrealistische kast

De provincie Friesland verkoopt deze surrealistische kast. Naam: Kast (1).  Bouwjaar: 1988. Maker: Gerrit de Wilde. Maten: 234 centimeter hoog, 64 centimeter breed, 26 centimeter diep. Materiaal: multiplex, verf en waskrijt. Prijs: minstens 250 euro. Origineel, alledaags, absurdistich, nutteloos en toch “vaak helemaal niet zo onlogisch”, schreef een medewerker van het Friesch Dagblad in 2004,

Lees verder...

Naaktfoto Carla Bruni en portret Picasso geveild

Veilinghuis Grisebach veilt deze week een foto van Carla Bruni, die in 1994 is gemaakt door Pamela Hanson. De foto (gesigneerd, oplage 10) kost naar schatting 2.500 tot 3.500 euro. Interessanter én goedkoper is de foto die Pamela Hanson twee jaar later maakte van een onbekend fotomodel op het dak van het Empire State Building.

Lees verder...

Koopt Singer een nieuwe Denker van Rodin?

Het Singer Museum in Laren zou deze Denker van Rodin moeten kopen, zegt Frits Scholten, hoofdconservator beeldhouwkunst van het Rijksmuseum, in de NRC. Het bronzen beeld wordt op 17 juni geveild door veilinghuis Baron Ribeyre & Associés in Parijs. De prijs wordt geschat op 400.000 euro, al zouden de biedingen wel eens flink hoger kunnen

Lees verder...

Provincie Friesland stoot kunst af

De provincie Friesland veilt een deel van haar kunstcollectie via eBay. Fryslân verkoopt deze week ruim veertig schilderijen, tekeningen en litho’s via de veilingsite.

Lees verder...

Benefietveiling voor Nederlandse kunstcentra

Christie’s veilt woensdag kunst ten bate van kunstcentra De Appel en Witte de With. Een van de belangrijkste veilingstukken is de video Stromboli I van de Servische kunstenaar Marina Abramovic. Christie’s schat de waarde op 15 tot 20 duizend euro.

Lees verder...

Een ei van zes miljoen dollar

Veilinghuis Sotheby’s veilt dinsdag in New York Baroque Egg with Bow van Jeff Koons. Het blauwgroene ei met roze strik moet volgens Sotheby’s zo’n zes miljoen dollar opbrengen. Het stalen ei behoort tot een serie van vijf eieren die Jeff Koons tussen 1994 en 2008 maakte. Het werd deze winter tentoongesteld in de Neue Nationalgalerie

Lees verder...

ING veilt kunst Klement en Wortel

ING veilt deze week op eBay grafisch werk van Fon Klement en Ans Wortel. De houtsnede Comparaison van Fon Klement is een compositie in lindegroen, beige en donkergroen. De litho Tussen de bodem en de lucht van Ans Wortel toont een poppengezichtje met kralenketting op aquablauw. De internetveiling sluit op zondagavond 10 mei 2009.

Lees verder...

Arnhemse familie veilt portretten na 350 jaar

Veilinghuizen Christie’s en Sotheby’s veilen deze week oude meesters. Sotheby’s veilt op dinsdag 5 mei in Amsterdam ruim honderd kunstwerken en Christie’s verkoopt een dag later eveneens in Amsterdam ruim tweehonderd stukken. Bijzonder op de veiling van Christie’s is een serie portretten van de kinderen van de Arnhemse rentmeester Willem Craeyvanger. De acht portretten van

Lees verder...

Mode-ontwerper Joop veilt kunst Tamara de Lempicka

De Duitse mode-ontwerper Wolfgang Joop verkoopt zijn collectie schilderijen van de Poolse kunstenares Tamara de Lempicka. Veilinghuis Sotheby’s veilt de negen schilderijen op 5 en 6 mei in New York. Kunstenares Tamara de Lempicka (1898-1980) schilderde de doeken tussen 1923 en 1946. Ontwerper Joop kocht ze tussen 1980 en 1995.

Lees verder...

Sotheby’s veilt hedendaagse kunst Azië

Sotheby’s veilt vandaag (maandag 6 april) in Hong Kong veel hedendaagse kunst uit Azië. Tussen het rijp en groen bevinden zich onder andere schilderijen van de twee bekendste Chinese kunstenaars van dit moment: Zhang Xiaogang en Yue Minjun.

Lees verder...

Veiling vermaarde foto’s Picasso en Warhol

Veilinghuizen Sotheby’s en Christie’s veilen de bekende fotoportretten van Pablo Picasso en Andy Warhol die zijn gemaakt door Irving Penn en Robert Mapplethorpe. Sotheby’s veilt de bekende foto die Penn in 1957 maakte van Picasso. Christie’s veilt het portret dat Mapplethorpe in 1986 maakte van Andy Warhol. Picasso (B), Cannes wordt op maandag 30 maart

Lees verder...

Kadootje Marlene Dumas geveild

Dit bijzondere portretje van Marlene Dumas wordt geveild door Sotheby’s in New York. Portrait of Peter Drew wordt verkocht door de gelukkige die het kado kreeg van de kunstenares. Marlene Dumas maakte het portret in 1987. Het kunstwerkje meet 15 bij 16 centimeter en is naar verwachting minstens twaalfduizend dollar waard. De veiling van dit

Lees verder...