Rubriek: Veilingen

veilingen

Rijksmuseum koopt Meisje met brede hoed

Het Rijksmuseum heeft dit Meisje met brede hoed gekocht. Het is geschilderd door Cesar van Everdingen, de 17de-eeuwse schilder die vooral bekend is geworden door zijn werk voor de Oranjezaal in paleis Huis ten Bosch. Het Rijksmuseum meldde vrijdag dat het schilderij is gekocht op een veiling in Londen. Het hing tot nu toe in

Lees verder...

Ruim 13 miljoen voor Peter Stuyvesant Collectie

Enkele topstukken uit de Peter Stuyvesant Collectie zijn maandagavond geveild voor ruim dertien miljoen euro. Het hoogste bedrag werd geboden voor Dinosaurierei. Het schilderij van Martin Koppenberger is geveild voor bijna 1,1 miljoen, inclusief de bonus voor veilinghuis Sotheby’s.

Lees verder...

Christie’s veilt Nederlandse kunst

Christie’s veilt dinsdag in Amsterdam vooral Nederlandse kunst. Er is opvallend veel te koop van Harm Kamerlingh Onnes en Jan Voerman. Ook is er relatief veel van Co Westerik, Marlene Dumas en Escher. En ook bovenstaande gouache van Lucebert gaat onder de hamer. De beoogde prijzen variëren van 400 tot 20.000 euro, waarbij moet worden

Lees verder...

Kunstenaars veilen werk in Rotterdam

De Dead Darlings veilen zaterdag voor het eerst in Rotterdam. Schilderijen en andere objecten van diverse kunstenaars worden anoniem geveild. Bieders zullen moeten afgaan op de aangeboden waar. Wie het heeft gemaakt, wordt gedurende de veiling verzwegen. “Het werk krijgt zo de kans op zichzelf te staan, bevrijd van de namen van de makers”, stellen

Lees verder...

74 miljoen euro voor Giacometti

L’homme qui marche I van Giacometti is woensdagavond geveild voor een recordbedrag. Een anonieme koper kocht het beeld bij Sotheby’s in Londen voor ruim 74 miljoen euro. Zelden werd op een veiling zoveel betaald voor een kunstwerk. Alleen voor het schilderij Garçon à la Pipe van Picasso is in 2004 een vergelijkbaar bedrag neergeteld. Ook

Lees verder...

Topwerken Cèzanne, Gustav Klimt en Giacometti

Sotheby’s veilt vandaag in Londen drie topwerken van Cèzanne, Gustav Klimt en Giacometti. Elk van de drie kunstwerken kost meer dan elf miljoen euro. Gustav Klimt schilderde Kirche in Cassone aan het Italiaanse Gardameer in 1913. Het origineel (110 bij 110 centimeter) is vele malen mooier dan deze digitale reproductie. Klimt laat op het prachtige

Lees verder...

Christie’s veilt Kees van Dongen

Christie’s veilt deze week La gitane van Kees van Dongen. Het schilderij behoort tot een serie portretten van vrouwen die Kees van Dongen rond zijn 30ste ontmoette op zijn reizen door zuid-Europa en Afrika. Christie’s veilt het schilderij voor meer dan zes miljoen euro. Als de nieuwe eigenaar meewerkt, hangt het doek later dit jaar

Lees verder...

4,9 miljoen euro voor Haarlemse meester

Het schilderij van Jupiter en Antiope van Hendrick Goltzius is deze week geveild voor 4,9 miljoen euro. Veilinghuis Sotheby’s veilde het schilderij donderdag in New York. Het schilderij, dat de Haarlemse schilder in 1612 maakte, draagt de lange titel Jupiter besluipt de slapende Antiope in de gedaante van een sater.

Lees verder...

Casinobaas koopt Rembrandt

Casinomagnaat Stephen Wynn blijkt de koper van het schilderij van Rembrandt dat vorige week voor een recordbedrag van 22 miljoen euro is geveild. Het portret van een onbekende man werd bij Christie’s in Londen gekocht namens Wynn, onthult The New York Times. De casinobaas, die enkele jaren geleden al een zelfportret van Rembrandt kocht, bevestigt

Lees verder...

Negen miljoen voor Anthonie van Dyck

Na het recordbedrag voor Rembrandt is deze week ook voor Anthonie van Dyck een idioot hoog bedrag geboden. Er werd woensdagavond bij Sotheby’s in Londen ruim 9,2 miljoen euro betaald voor een zeldzaam zelfportret van Anthonie van Dyck. Het veilinghuis verwachtte vooraf maximaal 3,4 miljoen euro. Dat was tot nu toe het hoogste bedrag dat

Lees verder...

Recordbedrag voor Rembrandt

Een schilderij van Rembrandt is dinsdagavond geveild voor het recordbedrag van 22 miljoen euro. Het portret van een onbekende man werd bij Christie’s in Londen gekocht door een anonieme kunstverzamelaar. Het portret is gemaakt in 1658, het jaar waarin Rembrandt vanwege zijn bankroet zijn laatste bezittingen moest verkopen. De geportretteerde man wordt wegens zijn opvallende

Lees verder...

Meesterwerk Goltzius geveild na nazi-roof

Veilinghuis Sotheby’s veilt op 28 januari 2010 in New York het schilderij van Jupiter en Antiope van de Haarlemse schilder Hendrick Goltzius. Het schilderij draagt de lange titel Jupiter besluipt de slapende Antiope in de gedaante van een sater en werd door Goltzius rond 1612 gemaakt. Het schilderij was in het bezit van de joodse

Lees verder...

Drie miljoen euro voor Adriaen Coorte

Twee schilderijen van Adriaen Coorte zijn bij Sotheby’s in Amsterdam geveild voor ruim drie miljoen euro. Een Europese kunstverzamelaar kocht de twee schilderijen van een Nederlandse familie voor het tienvoudige waarop Sotheby’s vooraf had gerekend. De twee stillevens van een schaal met aardbeien en een perzik, twee abrikozen en twee vlinders werden onlangs gevonden in

Lees verder...

Dick Bruna populair op internetveiling

Er wordt op eBay druk geboden op een zeefdruk van Dick Bruna. De zeefdruk wordt geveild door KPN. Het bedrijf verkoopt een deel van de eigen kunstcollectie. De opbrengst wordt besteed aan nieuwe kunstaankopen. De zeefdruk zonder titel is nummer 168 in een oplage van 190 exemplaren.

Lees verder...

Spaans portret Rubens te koop

Deze Spaanse vrouw is in 1606 geportretteerd door Peter Paul Rubens, waarschijnlijk in Italië, wellicht in Spanje. Het schilderij was tot nu toe bij de meeste kenners onbekend. Het is de laatste eeuwen niet in het openbaar getoond. De achtereenvolgende eigenaren hebben altijd stilletjes van hun Rubens genoten. De huidige eigenaar, die het schilderij sinds

Lees verder...