Rubriek: Veilingen

veilingen

Chinees ‘kippenkopje’ levert recordbedrag op

Een Chinees kopje van porselein heeft op een veiling van Sotheby’s in Hongkong een recordbedrag opgeleverd. Het zogenoemde ‘kippenkopje’ met een voorstelling van een haan, een hen en hun kuikens stamt uit de 15e eeuw en heeft een doorsnede van ongeveer acht centimeter. 281 miljoen Hongkong-dollar staat gelijk aan 26 miljoen euro.

Lees verder...

Oudste veilinghuis van Nederland bestaat 200 jaar

Dit jaar bestaat het veilinghuis VendueHuis der Notarissen in Den Haag 200 jaar. Naast een speciale veiling op 15 en 16 mei waar verzamelobjecten met een Haagse herkomst uit vier eeuwen onder de hamer zullen gaan, is er in het Haags Historisch Museum tevens een tentoonstelling aan dit veilinghuis gewijd.

Lees verder...

$80 miljoen voor de Schreeuw van Munch?

Het iconische werk De Schreeuw (The Scream) van de Noorse kunstenaar Edvard Munch zal vannacht geveild worden bij veilinghuis Sotheby’s te New York. Naar verwachting zal dit wereldberoemde schilderij ook in tijden van crisis minstens $80 miljoen opbrengen. Er zijn vier versies van dit werk, waarvan er drie in museumcollecties in Oslo zijn opgenomen. Dit

Lees verder...

Beeld uit tuin levert ruim €14 miljoen op

Een marmeren sculptuur dat eerder dienst deed als tuinornament heeft tijdens een veiling £12,2 miljoen (€14,3 miljoen) opgeleverd. Voor zover bekend, gaat het om een Romeinse sculptuur van Leda en de zwaan uit de tweede eeuw na Chr. Sotheby’s had het werk oorspronkelijk tussen de €1,5 en €2,2 miljoen getaxeerd maar deze schatting werd al

Lees verder...

Houdsnedes Escher gevonden bij …. De kringloopwinkel

Veilinghuis De Eland in Diemen heeft gisteren bekendgemaakt dat iemand het geluk heeft gehad om in een kringloopwinkel een boek te vinden met daarin 25 originele houtsnedes van M.C. Escher. Volgens de website van het veilinghuis beelden de houtsnedes diverse zinnebeelden uit en stammen de werken uit 1932. De houtsnedes zijn door Escher zelf gesigneerd

Lees verder...

Mini-Monet haalt ruim €120.000 binnen in 10 minuten

Zowel nationale als internationale kunsthandelaren stonden afgelopen vrijdag spreekwoordelijk in de rij voor een werk van de 9 jarige Kieron Williamson. Zijn schilderijen werden in 10 minuten verkocht voor maar liefst £105.000 (€122.978,13)! Voor sommige werken was men zelfs bereid om £15.595 te betalen.

Lees verder...

Beelden aan Zee veilt museumstukken

Op 17 november zal er bij Museum Beelden aan Zee te Scheveningen een nieuw fenomeen in de kunstwereld plaatsvinden: een zogenaamde ‘bruikleenveiling’. Er worden 26 sculpturen uit de huidige tentoonstelling “Allemensen! Het mooiste uit de collectie Beelden aan Zee” door veilinghuis Christie’s aan genodigde particulieren en bedrijven geveild. Deze mogen gedurende één jaar genieten van

Lees verder...

$114 miljoen voor Clyfford Still Museum

Bij Christie’s verliep niet alles even vlekkeloos, maar Sotheby’s leek hier geen last van te hebben tijdens de Contemporary Art Sale. Werken van Clyfford Still en Gerhard Richter brachten recordopbrengsten op van respectievelijk $61.7 miljoen voor 1949-A-No. 1 (de hoogste geschatte waarde was $35 miljoen) en $74 miljoen voor een serie van acht werken van

Lees verder...

Recordbedrag voor kunstwerk Lichtenstein

Lichtenstein’s werk I Can See the Whole Room! … and There’s Nobody in it! heeft een nieuw recordbedrag opgebracht tijdens een veiling van Christie’s afgelopen dinsdag. Dit werk uit 1961 is één van zijn eerste cartoonachtige schilderijen en bracht een slordige $43.2 miljoen op. Daarmee werd de recordopbrengst van $42 miljoen voor Lichtenstein’s Ohhh …

Lees verder...

Degas en Picasso zorgen dat Christie’s veiling flopt

  Normaal gesproken doen grote namen als Picasso en Warhol het erg goed op kunstveilingen. Veilinghuis Christie’s had dan ook hoge verwachtingen van de 11 werken van Picasso en Degas’ balletdanseresje. Tot ieders verbazing werden 7 van de 11 Picasso’s niet verkocht (waaronder “Femme endormie”, een portret van Marie- Thérèse Walter) en hielden de bieders

Lees verder...

Veilinghuis ontdekt en onthuld onbekende Velázquez

In Londen werd afgelopen donderdag een tot nu toe onbekend portret van een edelman in zwarte tuniek met witte kraag van de Spaanse meesterschilder Diego Velázquez onthuld. De eigenaar dacht dat het werk £300 waard was. Nu het doek een echte Velázquez blijkt te zijn, verwacht veilinghuis Bonhams dat het werk £3 miljoen (€3,5 miljoen)

Lees verder...

Christie’s veilt de bronzen ballerina van Degas

Veilinghuis Christie’s zal tijdens de Impressionist and Modern Art veiling op 1 november meerdere werken van Edgar Degas aanbieden, waaronder de iconische bronzen sculptuur Petite danseuse de quatorze ans. Degas’ familie liet na zijn dood 28 bronzen ballerina’s naar het origineel gieten. Hoewel veel van deze bronzen ballerina’s nu tot museumcollecties toebehoren, wordt dit werk

Lees verder...

Yeats schilderij gaat naar de veiling

Het schilderij A Fair Day, Mayo van Jack B. Yeats (1871- 1957) dat decennia lang in dezelfde familie is gebleven, zal op 28 september bij Adams Fine Art Auctioneers te Dublin onder de hamer gaan. Het is het grootste en meest waardevolle werk van Yeats dat sinds tijden op de markt verschijnt. Naar verwachting zal

Lees verder...

Hitler portretten moeten $100.000,- opleveren

Twee onlangs herontdekte portretten van Alois en Klara Hitler worden begin september via het online veilinghuis Craig Gottlieb Militaria Auctions geveild. Volgens het veilinghuis zouden de werken door een Franse militair zijn meegenomen uit het Berghof (één van de onderkomens van Hitler) en zijn vervolgens altijd in het bezit van de familie gebleven. De familieleden

Lees verder...

Museumgouda veilt schilderij Marlene Dumas

Dinsdagavond werd het schilderij The Schoolboys van Marlene Dumas door MuseumgoudA bij veilinghuis Christie’s te Londen verkocht voor ruim €1,2 miljoen. De verkoop van het kunstwerk was omstreden omdat MuseumgoudA het kunstwerk eerst aan andere Nederlandse musea had moeten aanbieden alvorens het werk op de vrije markt te brengen.

Lees verder...