De 25 populairste musea op Twitter

Musea hebben gemiddeld 3.692 volgers op Twitter. Dit ontdekte Jim Richardson (@sumojim ) oprichter van SUMO, een Brits Marketingbureau dat zich richt op de kunstwereld. Momenteel onderzoekt hij voor een boek het bereik dat musea hebben via onder andere Twitter. Oorspronkelijk had hij een lijst van 800 musea maar deze is inmiddels, mede dankzij @MuseumSukkel, uitgegroeid tot ongeveer 1700 musea en de lijst groeit nog steeds.  Het Van Gogh Museum (plek 50) is het enige Nederlandse museum dat voorkomt in de top 100, die verder wordt gedomineerd door Amerikaanse musea. De top 25 ziet er zo uit:

  1. MoMA @MuseumModernArt
  2. Smithsonian @Smithsonian
  3. Tate Modern @tate
  4. Guggenheim @Guggenheim
  5. Design Museum @DesignMuseum
  6. Warhol Museum @TheWarholMuseum
  7. Metrepolitan Museum @metmuseum
  8. Getty Museum @GettyMuseum
  9. Brooklyn Museum @brooklynmuseum
  10. Whitney Museum @whitneymuseum
  11. San Fransisco MoMA @SFMOMA
  12. Walker Art Centre @walkerartcenter
  13. Los Angeles County Museum of Art @LACMA
  14. British Library @britishlibrary
  15. Prado @museodelprado
  16. Victoria and Albert Museum @V_and_A
  17. British Museum @britishmuseum
  18. Womens Museum @TheWomensMuseum
  19. Barbican Centre @barbicancentre
  20. Philedelphia Museum of Art @philamuseum
  21. New Museum @newmuseum
  22. Science Museum @sciencemuseum
  23. MoMA PS1 @momaPS1
  24. Dallas Museum of Art @DallasMuseumArt
  25. Museum of Contemporary Art LA @MOCAlosangeles

Internationaal gezien mogen de musea dan gemiddeld 3.692 volgers hebben, in Nederland ligt dit gemiddelde aanzienlijk lager. De 123 Nederlandse musea op de lijst  hebben gemiddeld namelijk 837 volgers. Alleen het Van Gogh Museum, Het Stedelijk Museum Amsterdam, Het FOAM en het Boijmans van Beuningen zitten boven het internationale gemiddelde. De Nederlandse top 15 is volgens de lijst als volgt:

  1. Van Gogh Museum @vangoghmuseum
  2. Stedelijk Museum Amsterdam @Stedelijk
  3. Foto Museum Amsterdam @foam_amsterdam
  4. Boijmans van Beuningen @boijmans
  5. Grafisch Design Museum @grdesignmuseum
  6. Rijksmuseum @rijksmuseum
  7. Beeld en Geluid Museum @Beeldengeluid
  8. Museum Boerhaave @museumboerhaave
  9. Amsterdam Museum @amsterdammuseum
  10. Nationaal Historisch Museum @nhm_nederland
  11. Groninger Museum@groningermuseum
  12. Van Abbe Museum @vanabbemuseum
  13. Teylers Museum @TEYLERS
  14. Openlucht Museum @Openluchtmuseum
  15. Tropen Museum @Tropenmuseum

Mocht je benieuwd zijn naar de gehele lijst dan kun je die hier vinden.(Bron: Metropolis – Culture City Online)

Het aantal volgers is gebaseerd op deze lijst, het werkelijke aantal volgers kan natuurlijk veranderen.

Mocht je willen weten hoe het aantal museumbezoekers zich verhoudt tot het aantal volgers kijk dan hier. (Via: @Redltx)

Lees ook:De 10 populairste musea volgens Facebook
Lees ook:Sociale netwerken voor musea?
Lees ook:Top 10 best bezochte musea van Nederland
Lees ook:Hermitage en Foam populair in 2009
Lees ook:Samenwerking musea Den Bosch werpt vruchten af

Geen reacties // Reageer

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Naam

Website

Het kan vijf minuten duren voordat nieuwe reacties zichtbaar zijn.

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>